fbpx

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika – prąd przyszłości

Słońce świecąc produkuje dla Ciebie darmową energię elektryczną. Na zawsze możesz pożegnać się z comiesięcznymi rachunkami za prąd. Dzięki rozliczeniu z Zakładem Energetycznym raz w roku Twoja energia wyprodukowana w słoneczne wiosenne oraz letnie dni zaspokoi całkowicie zapotrzebowanie na prąd dla Twojego domu a jej nadmiar zmagazynujesz w sieci i odbierzesz w okresie niższej produkcji w czasie jesieni i zimy.

Odbiór energii elektrycznej od zakładu energetycznego możliwy jest dzięki bardzo korzystnemu dla prosumenta systemowi upustów. Jeżeli chcesz wiedzieć jak dokładnie wygląda system upustów zapoznaj się z naszym artykułem, w którym dokładnie wszystko omawiamy.

Dobrze zaprojektowana instalacja pokryje całkowicie twoje zapotrzebowanie na energię. Co oznaczana koniec rachunków za energię elektryczną! Niestety rachunek, który opłacasz do swojego zakładu energetycznego nie składa się jedynie z opłat za energię ale również z opłat stałych. Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej nie powoduje wyeliminowanie tych opłat. mamy tutaj jednak dla Ciebie dobrą wiadomość. Nie wynoszą one zbyt wiele bo jedynie około 10 zł miesięcznie.  Nie oznacza to jednak, że będziesz musiał opłacać nadal co miesiąc lub dwa fakturę w wysokości 10 zł za każdy miesiąc. Będąc prosumentem możesz skorzystać z rozliczenia rocznego, dzięki temu otrzymasz tylko jedną fakturę rocznie!

Dofinansowanie 5 000 zł z programu Mój Prąd
Oraz nawet 32% zwrotu z PIT

Dzięki inwestycji w zieloną energię możesz otrzymać pewne dofinansowanie w wysokości 5 000 zł z rządowego programu Mój Prąd, które otrzymasz po rozpatrzeniu wniosku. Program ten cieszy się niezwykłą popularnością dzięki jego prostocie oraz pewności otrzymania dofinansowania po poprawnym wypełnieniu wniosku. Jeżeli nie wiesz jak prawidłowo wypełnić wniosek nie musisz się martwić.

Jeżeli tylko chcesz, zupełnie za darmo, wypełnimy wniosek o dofinansowanie i wyślemy go do urzędu za Ciebie!

Pozwoli Ci to zająć się swoimi prywatnymi sprawami a pieniądze po rozpatrzeniu wniosku o rozpatrzeniu wniosku trafią bezpośrednio na twoje konto. Prosto, szybko, bez żadnych zmartwień – zostaw nam to zadanie i odpocznij.

Brak kryterium dochodowego! Oraz źródła finansowania instalacji!

Dodatkowym atutem programu Mój Prąd jest brak kryterium dochodowego oraz źródła finansowania instalacji. W poprzednich edycjach programów, które pozwalały uzyskać dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną dla domu bardzo często możliwość uzyskania dofinansowania była powiązania z kredytowaniem instalacji. Teraz jest jednak inaczej. Zatem nieważne ile zarabiasz oraz czy finansujesz instalacje fotowoltaiczną za pomocą kredytu czy chcesz za nią zapłacić gotówką i tak możesz dostać dofinansowanie. Jest to niezwykłe ułatwienie w porównaniu do poprzednich programów, które to wymagały zaciągnięcia kredytu na całą instalację fotowoltaiczną aby otrzymać dofinansowanie nawet jeżeli masz wolne środki na fotowoltaikę.
Ponadto przy składaniu PIT możesz odliczyć kolejne 32% lub 17%  w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które ze względu na swoje zarobki znalazły się w drugim progu podatkowym i muszą 1/3 wypłaty przeznaczyć na podatek dochodowy.

Czy wiesz, że prowadząc działalność gospodarczą również możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej? Zobacz!

Zwrot inwestycji? – Już po 6 latach! Albo szybciej

Bardzo często słyszymy, że fotowoltaika się nie opłaca. Naszym zdaniem jest to stwierdzenie, które panuje wśród osób, które mają źle dobraną instalację lub niepoprawnie działającą instalację. Panuje ono również wśród osób sceptycznie nastawionych do instalacji fotowoltaicznych – tych jednak jest coraz mniej. Ale co właściwie fotowoltaika dla domu może zwrócić się w 6 lat? Przeanalizujmy okres zwrotu fotowoltaiki na podstawie jednego z naszych klientów.

Przed montażem instalacji fotowoltaicznej klient opłacał rachunku co dwa miesiące w wysokości około 450 zł. Przekładało to się na kwotę roczną wynoszącą około 2700 zł. Kwota to na przestrzeni lat nieznacznie się zmieniała. Średnioroczne zapotrzebowanie na energię elektryczną klienta wynosiło około 4500 kWh rocznie. Autokonsumpcję energii elektrycznej w gospodarstwie domowym oszacowano na 25 %. Zatem minimalna moc instalacji pozwalająca w 100 % zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną klienta wynosi 5,2 kWp. Po analizie sytuacji z klientem podjęliśmy decyzję o montażu 18 modułów firmy Longi o mocy 320 Wp oraz falownik Huawei. Finalnie otrzymana instalacja w 100% zaspokaja zapotrzebowanie na energię a jej moc wynosi 5,8 kWp. Przekłada to się na produkcję wynoszącą średniorocznie 5800 kWh rocznie.

Całkowity koszt instalacji bez dofinansowań wyniósł naszego klienta 24 400 zł. Bez dofinansowań okres zwrotu wynosiłby 24 400 zł : 2600 zł = 9,4 roku. Jednak nasz klient skorzystał  z dofinansowania Mój Prąd co pozwoliło zmniejszyć koszt instalacji o  5000 zł. Co skutkowało skróceniem okresu zwrotu w fotowoltaikę do około 7,5 roku. To jeszcze nie wszystko bo nasz klient był w drugim progu podatkowym.

Po skorzystaniu z ulgi termomodernizacyjnej, która w przypadku naszego klienta wynosiła 32 % ostateczny okres zwrotu wynosi jedynie 5 lat a ostateczny koszt instalacji jedynie 13 200 zł!

Zatem nasz klient otrzymał łącznie dofinansowanie w wysokości aż 45 % kosztów początkowych instalacji.

W kalkulacji nie uwzględniono wzrastających cen energii elektrycznej. Czy zauważyłeś, że wzrost ceny energii elektrycznej o 12 gr za kWh spowodował by skrócenie zwrotu instalacji do jedynie 4 lat!

Wieloletnie gwarancje na komponenty

Dobrze zaprojektowana instalacja pozwoli Ci cieszyć się darmowa energią na lata. Zależnie od producenta, panele fotowoltaiczne objęte są standardowo 12 letnią gwarancją na produkt oraz 25 letnią gwarancją wydajności. Dzięki szerokiej gamie produktów, jakie możemy zaoferować naszym klientom posiadamy nawet moduły fotowoltaiczne objęte 30 letnią gwarancją na produkt oraz wydajność. Jest to rekordowa wartość dostępna na rynku.

Warto pamiętać, że moduły fotowoltaiczne mimo wysokiej ceny nie są urządzeniami skomplikowanymi a przy wybraniu modułów renomowanych producentów bez problemu pracują one wspomniane 25 czy 30 lat.

Falowniki fotowoltaiczne lub inaczej invertery objęte są co najmniej 5 letnią gwarancją. W przypadku produktów, które oferujemy naszym klientom standardem jest jednak 10 lat gwarancji z możliwością przedłużenia nawet do 20 lat!

Brak pieniędzy na zakup instalacji?
Żaden problem!

Jeśli nie masz odpowiedniej ilości gotówki na zakup instalacji fotowoltaicznej to nic straconego. Poprzez możliwość korzystnego kredytowania „zielonej energii” możesz mieć instalację w cenie Twojej dotychczasowej miesięcznej opłaty za prąd lub nawet mniejszej.
Dzięki współpracy, którą nawiązaliśmy z bankami jesteśmy w stanie zaoferować Tobie warunki jakich nie będziesz w stanie uzyskać samodzielnie. Dodatkowo nasza bezpośrednia współpraca z bankami pozwala uprościć wszystkie formalności do niezbędnego minimum oraz znacznie przyśpieszyć czas całej operacji. Ale co w przypadku kiedy nie masz czasu odwiedzać banku? Żaden problem! W większości przypadków kredyt na fotowoltaikę udzielany jest online!
Natomiast po jej spłacie ostatniej razy kredytu prąd za darmo będzie zasilał Twój dom.
Dlatego też warto się zastanowić czy lepiej płacić regularnie rachunki za prąd do końca życia czy może lepiej zainwestować w fotowoltaikę i spłacać kredyt za instalację, która będzie produkować prąd dla ciebie nawet przez kilkadziesiąt lat.

Zaufana Firma

Zaufali nam nasi klienci

Wsparcie 24/7

Szybki zwrot

Czas zwrotu to tylko 6 lat

Ekspresowy montaż

Jedynie 10 dni

Najważniejsze Fakty

Instalacje fotowoltaiczne produkują prąd cały rok, także w pochmurne dni.

Dzięki dofinansowaniom instalacje fotowoltaiczne zwaracają się już po 6 latach.

Instalacje fotowoltaiczne są bezpieczne, bezobsługowe oraz praktycznie nie wymagają konserwacji.

Paneli fotowoltaicznych nie trzeba myć. Dzięki specjalnej powłoce wystarczy padający deszcz raz na kilka tygodni.