fbpx

Fotowoltaika dla rolnika

Wysokie rachunki dla gospodarstw rolnych

Bardzo często się zdarza, że prąd to aż 50% wszystkich kosztów utrzymania gospodarstwa, w których pojawia się coraz więcej urządzeń i maszyn, które do działania potrzebują prądu. Nie trzeba więc wspominać, że im więcej “prądożernych” maszyn, tym wyższe koszty ponosi rolnik za opłacenie dla nich energii elektrycznej. Wiele zależy od gospodarstwa i ilości używanych maszyn, ale szacuje się, że wysokość faktur wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych za okres rozliczeniowy.

Ceny prądu są bardzo wysokie i wręcz pożerają znaczną cześć budżetu rolników. Dodatkowo w przyszłych latach należy liczyć się ze wzrostem cen energii elektrycznej co bezpośrednio zwiększy koszt prowadzenia gospodarstwa.

Panele fotowoltaiczne dla rolników

Panele fotowoltaiczne są z dnia na dzień coraz popularniejsze. Swoje zastosowanie znajdą nie tylko w domach rodzinnych, ale także i na gospodarstwie. Dzięki temu, że słońce świeci praktycznie cały rok, rolnicy mają stały dostęp do ekologicznego prądu. Nadwyżki zaś zostaną zmagazynowane w sieci energetycznej i przydadzą się zimą, kiedy to słońce zachodzi znacznie szybciej. Dzięki panelom fotowoltaicznym rolnicy nie muszą się już martwić coraz wyższymi cenami za prąd. Dodatkowo rolnik, który płaci podatek rolny może odliczyć od podatku rolnego 25% wartości inwestycji w panele słoneczne. W przypadku gospodarstw, które nie posiadają dużej ilości ziemi a zajmują się przetwórstwem czy sadownictwem można skorzystać z programu Agroenergia. Cała inwestycja powinna się zwrócić w ciągu około 6 lat, a po tym czasie można cieszyć się darmowym prądem oraz brakiem rachunków za zużytą energie elektryczną.

Dla kogo się opłaca?

 

Inwestycja w fotowoltaikę opłaca się dla każdego rolnika. Niezależnie od tego jak duże masz zużycie. Wielkość instalacji dobierana jest dokładnie pod twoje zapotrzebowanie. Dzięki takiemu działaniu inwestycja w fotowoltaikę dla rolnika zwraca się już po 6 latach.

Wyposażając swoje gospodarstwo w panele fotowoltaiczne, rolnicy mogą zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Dodatkowo stają się niezależni od elektrowni i nie muszą się martwić żadnymi podwyżkami cen energii elektrycznej. Dodatkowo taka inwestycja pomaga budować nowoczesny i ekologiczny obraz Polskiej wsi.

Zaufana Firma

Zaufali nam nasi klienci

Wsparcie 24/7

Szybki zwrot

Czas zwrotu to tylko 6 lat

Ekspresowy montaż

Jedynie 10 dni

Najważniejsze Fakty

Instalacje fotowoltaiczne produkują prąd cały rok, także w pochmurne dni.

Dzięki dofinansowaniom instalacje fotowoltaiczne zwaracają się już po 6 latach.

Instalacje fotowoltaiczne są bezpieczne, bezobsługowe oraz praktycznie nie wymagają konserwacji.

Paneli fotowoltaicznych nie trzeba myć. Dzięki specjalnej powłoce wystarczy padający deszcz raz na kilka tygodni.