Gospodarstwa rolne w Polsce mają idealne warunki do montażu paneli solarnych
Większość gospodarstw rolnych dysponuje pomieszczeniami gospodarczymi. Jest to powierzchnia idealnie nadająca się do położenia paneli solarnych bez ingerencji w wygląd domu jednorodzinnego. Jeśli jednak w Twoim gospodarstwie nie ma pomieszczeń gospodarczych, garażu lub jakiegokolwiek innego budynku, na którym można by zamontować panele solarne to i tak nie jest to żadną przeszkodą, gdyż montaż może odbyć się w sposób standardowy na dachu domu.
Rachunki za prąd niższe o ponad 90%
Główna korzyść to oczywiście obniżenie comiesięcznych rachunków. Umiejętne wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej skutkuje obniżeniem rachunków o ponad 90%! Jest to sposób, dzięki któremu można uniezależnić działanie gospodarstwa rolnego od stale rosnących cen za energię elektryczną. Dobrze zaprojektowana inwestycja w panele solarne potrafi zwrócić się bardzo szybko. Praktyka pokazuje, że gospodarstwa rolne odnotowują pełny zwrot poniesionych kosztów w około 5-6 lat.
Specjalne dotacje i ulgi dla rolników
Rolnikowi przysługuje 25% ulgi inwestycyjnej dzięki której może znacząco obniżyć podatek rolny. Jest to ulga, która może być rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji. Podobnych programów rządowych zachęcających polskie rolnictwo do inwestycji w odnawialne źródła energii jest więcej. Przykładem jest priorytetowy program NFOŚiGW o nazwie AgroEnergia 2021. Dzięki tej dotacji gospodarstwa rolne mogą liczyć na 15 000zł dla instalacji w przedziale 10-30 kWp oraz nawet 25 000zł dla nieco większych instalacji 30-50kWp.
Zakup instalacji może być finansowany z własnych środków lub można wesprzeć się kredytem. Rolnicy otrzymują kredyty na fotwoltaikę na wyjątkowo preferencyjnych warunkach.
Gospodarstwa rolne, które skorzystają z naszej oferty mogą liczyć na pełną pomoc w formalnościach. Pomagamy w uzyskaniu dotacji oraz w zgłoszeniu nowej instalacji do sieci energetycznej. W efekcie po stronie inwestora nie pozostaje nic więcej niż cieszyć się tanim prądem uzyskiwanym dzięki słońcu!
Idealny duet dla rolnictwa: pompa ciepła + fotowoltaika
Wielu rolników zmaga się z problemem kosztownego ogrzewania pomieszczeń gospodarczych. Dzięki zastosowaniu duetu fotowoltaika + pompa ciepła można bardzo mocno ograniczyć rachunki nie tylko za zużycie energii elektrycznej, ale także za ogrzewanie. Rolnicy wykorzystują takie rozwiązanie między innymi do ogrzewania wody do nawadniania upraw, do ogrzewania i osuszania powietrza w pomieszczeniach gospodarczych oraz do ogrzewania powietrza w szklarniach.